Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Anasayfa » Blog

Blog

Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak amacıyla en çok başvurulan tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Bu yüzden ilgi çekici bir uygulama olup hakkında bir çok soru sorulmaktadır.

Lazer epilasyon kimlere uygulanabilir?

  • Işık hassasiyeti gösteren hastalığı olanlar dışında herkese uygulanabilir. İstenmeyen kılı ortadan kaldırmak isteyen kişilerde yaş sınırı olmaksızın uygulanmasında bir sakınca yoktur fakat, 18 yaşını tamamlamamış olan kişilerde uygulanması tavsiye edilmez.

 Lazer epilasyonun zararı var mıdır?

  • FDA (Amerikan gıda ve ilaç dairesi) tarafından onaylanmış bir tedavi yöntemi olup, hiç bir zararı olmadığı bildirilmiştir. Lazer ışını iyonize edici değildir. Mutasyona sebep olmaz. Yanlış kullanımlarda yüzeysel ve geçici yanıklar oluşturabilir. Yanıklardan kaçınmak için uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Her seans kaç dakika sürmektedir?

  •  Lazer epilasyonda seans süresi ve sayısı;  uygulama yapılacak  olan bölgeye göre  değişmektedir.

blog-3

Uygulamada hangi tip lazerler kullanılır?

  •  Epilasyon amaçlı kullanılan lazerler Alexandrite,   Nd:YAG  ve  Diyot olarak sayılabilir. Bu lazerlerin isimleri yaydıkları enerjinin dalga boylarına göredir. Lazer epilasyon sırasında lazer enerjisi kıl köküne ulaşana kadar cildi geçer. Lazer, kıl kökünde yüksek ısı etkisi yaparak kökün yok olmasını sağlar. Koyu renkli ve kalın tüyler ısıyı daha iyi tuttukları için lazer epilasyon ile tedavileri daha başarılıdır. Tüy rengi cilt renginden koyu olanlar en kısa sürede en az yan etki ile sonuca ulaşabilirler.

Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabilir?

  •  Tüm vücut bölgeleri lazer ile tedavi edilebilir. Lazer epilasyon göz kapakları, kulak ve burun içine uygulanmaz.
  •  Kadınlarda en çok üst dudak, çene, bikini bölgesi, kol, bacak ve koltukaltı bölgeleri tedavi edilir. En başarılı olduğu bölgeler koltuk altı, alt bacak ve genital bölgedeki istenmeyen tüylerdir. Erkeklerde ise sırt, omuz, göğüs bölgesi ve sakal bölgesine uygulanır. Alın ve kaş üstleri de tedavi edilebilir.

Cevapla