Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Anasayfa » Genel » LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ

LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ

Lazer ile leke tedavisi, bir takım sebepler ile oluşan cilt lekelerinin deri rengine eşitlenebilmesi için yapılan bir tedavidir. Mutlaka bu konuda ehliyeti olan bir doktor tarafından tedaviler yapılmalıdır.

Lekelerin oluşum Sebepleri Nelerdir?

Lekelerin oluşum sebebi,

- Yaşlanma
- Güneş ışınları
- İlaç kullanımları
- Doğum lekeleri
- Hamilelik
- Kalitesiz kozmetik ürünlerin kullanıması ve uzun süre cilt üzerinde kalması
- Yanlış bakım ürünleri kullanımı.

Gibi sebepler leke oluşumuna neden olmaktadır.

Lazer ile Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazer ile leke tedavisi, Q-Switched Nd :Yag lazer kullanılırken yapılır. Bu lazer sistemi kullanılarak, sağlık problemi olmayan, hormonal durumu müsait olan kadın ve erkek tüm hastalarda  leke tedavisi yapılabilir.

Lazer ile leke tedavisi, soğuk hava üfleyen ek bir cihazda uygulama alanına odaklanır böylece duyulacak olan acı ve ısı azaltılır. Leke üzerine lazer ışını önderilir. Bu şekilde lekeye neden olan melaninler dağıtılır. Dağılan melaninler deri rengine daha kolay eşitlenebilir.

Lazer ile leke tedavisi uygulandıktan sonra da lekeye neden olabilecek unsurlara dikkat etmek gerekir. Bunların başında da güneşin zararlı ışınları gelmektedir. Güneş ışınlarından ne kadar iyi korunulursa yapılan tedavi o kadar başarılı ve uzun ömürlü olacaktır. Çünkü lazer ile leke tedavisi sonuçları ömür boyu kalıcı değildir. Bir kaç sebebin bir araya gelmesi ile yeniden lekeler problem olabilir.

Lekelerin Hepsi Bu Tedavi İle Deriye Eşitlnebilir mi?

Lazer ile leke tedavisi, tedaviye uygun olan tüm hastalarda tüm lekeler için uygulanbilmektedir. Fakat uygulanan her tedavinin sonucu garanti değildir. Çünkü lekenin durumu, karakteri, rengi tedavi başarısını etkiler. Her leke aynı şekilde deri rengine sıfırlanamayabilir. Bu durumu önceden kestirmek de oldukça zordur.

Lazer ile Leke Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Lazer ile leke tedavisinin kaç seans süreceği leke sayısı, lekelerin rengi ve bulunduğu yere göre değişebilir. Her insanda uygulanacak olan leke tedavisi bu yönden farklılaşacağı için seans sayısı da değişmektedir. Bu nedenle güvenebileceğiniz bir kliniğe başvurmanız ile leke tedavisi hakkında tüm merak ettikleriniz ve seans sayısı hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.