Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Anasayfa » Genel » LAZER İLE DÖVME SİLME

LAZER İLE DÖVME SİLME

Lazer sistemleri bir çok cilt ve kıl probleminde tedavi sağlayan sistemlerdir. Uygun teknolojiler ile belli etkinlik alanları için üretilen lazer sistemleri ile bir çok estetik kaygıyı tedavi etmek mümkün. Dövemeler de bu estetik kaygıların içinde yer alan tedavisi yani silinmesi en zor olan kaygılardandır.  Dövmeler, vücut tasarımı için yapılan, kalıcı boyalar ile deri altına uygulanan estetik işlemlerdir. Fakat bazı nedenlerden dolayı dövme sahibi dövmesini taşımaktan vazgeçebilir.

Lazer sisteminden önce dövmelerin silinmesi için kalıcı bir çözüm mevcut değildir. Dövmeler kozmetik çözümler ile kapatılmaya çalışılıyordu. Günümüz teknolojisinde en iyi dövme silme yöntemi lazer ışınları olsa da dövmeler halen tamamen silinememektedir.

Lazer ile Dövmeler Nasıl Silinir?

Bu işlem için özel olarak tasarlanmış lazer sistemi olan  Q – Switched Nd:Yag lazer ile tedavi uygulanmakatdır. Her hastanın ten rengi, dövme rengi, dövmenin bulunduğu alan gibi kriterler göz önünde bulundurularak lazer cihazının şiddeti ayarlanır. Ayarlamalar yapılıp hasta seans için hazırlandıktan sonra tedavi başlar. Lazer ışınları ile dövmenin üzeri tek tek noktalar halinde taranır. Bu şekilde dövmelerin yapıldığı boyalar deri altında yakılır ve parçalanır. Bu şekilde deri üzerine bir kısmı çıkan dövme boyaları kabuklanma ve kabukların düşmesi ile deriden atılır. Deri altında kalan boya parçaları ise bütünlüğü ve kimyası bozulduğu için deri altı ögeleri tarafından kolay emilir hale getirilir. Fakat deri altında kalan her parça emilemez. Bu şekilde dövmeler silinse de çok hafif bir şekilde dövme yeri kendisini belli edebilir. Fakat Q- Switched Nd:Yag lazer bugünün teknolojisine göre dövme silme konusunda en yetenekli olan sistemdir.

Lazer ile Dövme Silme İşlemleri Acı Verir mi?

Bu tedavi biraz agresif bir tedavidir. Bu nedenle lazerin hızı ve ısısı ile hafif bir acı hissedilebilir. Fakat işlemler hem lokal anestezi hem de soğuk hava üfleyen ek cihazlar eşliğinde yapılır ve hastanın konforu sağlanır.

Lazer ile Dövme Silme İşlemi Sonunda İz Kalır mı?

Kalıcı bir yan etki, iz, yara oluşumu yaşanmaz. Fakat yan etkilerin doğru iyileşmesi için doktorunuzun seans sonrası dikkat edilmesi gerekenler için size uyarıda bulunduğu unsurlara dikkat etmeniz gerekir.