Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Anasayfa » Genel » ULTRAFORMER ile TEK SEANSTA GENÇLİK

ULTRAFORMER ile TEK SEANSTA GENÇLİK

Ultraformer, ameliyatsız yüz germede son teknolojilerden biridir. Bu tedavide sıkılaşma ile gençlik görüntüsü elde edebilirsiniz. Üstelik tek seansta.

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?
Ameliyatsız yüz germe, yüksek fokuslu ultrason teknolojisi kullanılarak yapılan estetik bir uygulamadır. Bu tedavide ultrason dalgaları kullanılır. Ultrason dalgaları tek bir noktaya odaklanır ve odaklanan  bu dalgalar, enerjisi dağılmadan hedeflenen noktaya fokuslanır ve böylce deri altında, sarkmaya sebep olan kaslar  rahatlatılarak sıkılaştırılır, kollajen, elastin yapımı uyarılır. Bu şekilde, yüz ovalinde toparlanma elde edilir. Buna ek olarak Ultraformer ile kollajen yapımı uyarıldığı için ciltte parlak ve dengelenmiş görünüm de elde edilir.

Ultraformer tedavisi,

- Sıkılaşma
- Gözenek toparlama
- V çizgisi şekillendirme
- Kırışıklık giderme
- Gıdı toparlama gibi bir çok tedavi uygulanır.

Ultraformer Acı Verir mi?
Hayır. Çünkü etki mekanizması ultrason dalgalarıdır.

Ultraformer İçin Ön Hazırlık Gerekir mi?
Bu tedaviden önce ön hazırlık aşaması tüm estetik uygulamalarda olduğu gibidir. Yani, cildin makyajdan arındırılmış olması gerekir, temiz ve kuru bir ciltte uygulama yapılmaldır. Buna ek olarak cilt üzerindeki fazla ve sert kıllar temizlenmelidir. Çünkü  Ultraformerın  enerjisi deri altına tam olarak nüfuz etmelidir. Makyaj gibi cildin üzerinde tabaka oluşturan dış ögeler bu enerjiyi dağıtabilir.

Ultraformer Ne Zaman Etkisini Gösterir?
Yüksek fokuslu ultrason tedavisi olan bu işlemde beklenilen etki, seanstan sonraki 20 – 30 gün içinde görülür.

Ultraformer İle Elde Edilen Estetik Etkiler Kalıcı mıdır?
Hayır.  Bu tedavinin etkileri ömür boyu kalıcı değildir.  Uygulanan tedavinin  sonuçları her hastada farklı kalıcılık süresine sahiptir. Ortalama bir süre ise 6 aydır.

Etkisi Geçen Yüksek Fokuslu Ultrason Tedavisi Yeniden Uygulanabilir mi?
Elbette. Etkisi geçen ultraformer tedavisi tekrarlanabilir. Bunun yanı sıra ultraformer ile yüksek fokuslu ultrason tedavisi başka estetik uygulamalar ile kombin edilebilir ve desteklenmiş görünüm ile gençlik görüntüsü elde edilebilir. Bu tedaviler, botoks, dolgu, örümcek ağı gibi tedaviler olabilir. Bunlara ek olarak yüksek fokuslu ultrason tedavisine ek olarak periyodik olarak yapılan medikal cilt bakımları da cilt sağlığı ve sıkılaşma için oldukça önemlidir.