Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Anasayfa » Alexandrite Lazer » LAZER EPİLASYON İLE YAZ GELMEDEN İSTENMEYEN TÜYLERE ELVEDA

LAZER EPİLASYON İLE YAZ GELMEDEN İSTENMEYEN TÜYLERE ELVEDA

Yaz aylarında kıllarla uğraşmak, istenmeyen kıllar yüzünden istediğimiz kıyafeti tercih edememek , istenmeyen kılları temizlemek için uzun zamanlar harcamak, her defasında para harcamak… Üstelik bunların sonucun da istenmeyen tüyler kısa bir süre içinde yeniden çıkar. Lazer epilasyon  ile istenmeyen tüyler temizlenir ve istenmeyen tüylerin temizlenmesinden sonra elde edilen kılsız ve pürüzsüz ten uzun süre kalıcılık sağlar. Lazer epilasyon tedavisinin devam ettirilmesi ile kıl köklerine tam bir işlem uygulanmış olur istenmeyen kılların yüzde 90’ı için ömür boyu kalıcılık sağlanır.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon, özel  lazer sistemlerine sahip olan cihazlar yardımı ile uygulanır. Lazer ışınları kıl köklerine hedeflenerek gönderilir. Lazer enerjisinin tam iletimi ve etkisi için cihaz başlığı kıllar üzerine sıfırlanır ve ışınların atışı esnasında başlık sabitlenir. Bu  şekilde tüm kıl kökleri taranır.

Lazer Epilasyonda Cihazlar Neden Farklıdır?

Lazer epilasyonda cihazlar farklıdır çünkü farklı cihazlar farklı lazer sistemlerine sahiptir. Bu sistemler farklı dalga boyuna sahiptir.

Lazer epilasyon sistemleri,

- Alexandrite lazer
- Diyot lazer
- Nd:Yag lazerdir.

Alexandrite lazer: 755 mm dalga boyu ile açık ten renkleri için tasarlanmıştır.  Alexandrite lazer koyu renkli kıl kökleri için daha başarılıdır. Başarı sağlayabileceği ten ve kıl köklerinin olduğu kadın ve erkeklerde, istenmeyen tüylerin olduğu tüm bölgelerde uygulanabilir.

Diyot lazer: Diyode lazer 810 mm dalga boyu ile açık ten rengi ve ince kıllar için tasarlanmıştır. Bu özelliği ile diyot lazer yüz ve dekolte kıllarında oldukça başarılıdır.

Nd: Yag lazer: 1064 mm dalga boyu ile etkinlik alanı en geniş olan lazer epilasyon sistemi olan Nd –Yag lazer, bronzlaşmamış tüm ten renklerindeki, beyaz olmayan tüm kıllar için uygundur.  Nd: Yag lazer kadın ve erkek tüm hastalarda uygulanabilir fakat özellikle erkeklerdeki sırt ve ense kıllarında oldukça başarılıdır.

Lazer Epilasyon İçin En Uygun Zaman Nedir?

Lazer epilasyon için en uygun zaman kış ayları ve son bahardır. Çünkü lazer ışınları ısı ile tedavi sağlar. Bu ısının kıl köklerine ulaşabilmesi için cilt yüzeyine çarpması ve derinin altına inmesi gerekir. Bu nedenle de cilt üzeri belli bir işleme maruz kalır. Eğer  lazer epilasyon sonrasında güneş gibi yoğun bir ışın da deriye temas ederse ciltte yaralar, yanıklar, izler oluşabilir. Bunun yanı sıra lazer epilasyon tedavisinin etki etmesi kılların azalması çok daha uzun sürede çıkması ve yaz aylarında rahat etmek için kış ayalrından itibaren söz konusu tedavinin seansları başlatılmalıdır.