Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Anasayfa » Diyot Lazer » DİYOT (DİODE) LAZER VE EPİLASYON

DİYOT (DİODE) LAZER VE EPİLASYON

Lazer epilasyon hepimizin bildiği gibi istenmeyen kıllar için uygulanan bir  tedavidir. Bu tedavide  kılların büyük bir kısmında  başarı sağlanarak,  konfor elde edilir.

Diyot Lazer Nedir?

Diyot lazer, bronzlaşmamış deri içindeki, zayıf ve beyaz, kızıl olmayan kıl kökleri için başarılı olan lazer epilasyon sistemidir. Bu sistemin dalga boyu 810 mm’dir ve etkinlik alanını bu dalga boyu belirlemektedir.

Diyot Lazer Acı Verir mi?

Diyot lazer, diğer lazer epilasyon sistemlerine oranla  acı verebilecek bir işlemdir. İşlem esnasında hissedilen acı, yanma ve ısı şeklindedir.  Diyot lazerin ışınları, kıl köklerine etki ettiği anda derinin altında kökler hissedilir. Diyot lazerin verdiği acının azaltılması için işlemlerde  hızlı şekilde etki eden soğuk hava cihazları kullanılır.

Diyot Lazer İz Bırakır mı?

Hayır. Çünkü diyot lazerde dalga boyu, sadece kıl köklerine odaklıdır. Buna ek oalrak işlemler soğuk jel sürüldükten sonra soğuk hava cihazları eşliğinde yapılır. Tüm bu önlemler, iz ve yara oluşumu engeller.

Diyot Lazer ile Kesin Çözüm Sağlanır mı?

Bu tedavide, kılların büyük bir kısmında kesin çözüm sağlanır. Tedaviye cevap vermeyen bazı seyrek kıllar ise iğneli epilasyon ile temizlenebilir.

 Diyot Lazer Kimlere Uygulanabilir?

Bu lazer sistemi,

- Gebe olmayan
- Bebek emzirmeyen
- Sağlık durumu iyi olan ve ciddi hastalıkalr için ilaç kullanmayan kişilerde uygulanabilir.

Diyot Lazer ile Diğer Lazer Epilasyon Sistemleri Kombin Edilebilir mi?

Diyot ile başlayan tedavide kılların karakterine göre diğer lazer sistemleri de denenerek çözüm sağlanabilir. Bu şekilde tüm kıllar sadece lazer ile çözümlenmeye çalışılır.