Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Anasayfa » Genel » LAZER İLE AKNE TEDAVİSİ

LAZER İLE AKNE TEDAVİSİ

Akne ve Sivilce Neden Oluşur ?

Akne ve sivilceler, hormonal değişim, gelişim ve hormonal denge bozukluklarının yaşandığı dönemlerde meydana çıkan bir çeşit dışa atım denilebilir. Akneler içi dolu olan iltihaplı olan cilt üzerindeki mikrobu çabuk taşınarak yayılabilen kabartılardır. Bunun yanı sıra akneler iyileştiklerinde ya da dışarıdan müdahale ile sıkıştırıldıklarında deri üzerinde yuvacıklar ve izler bırakabilir.

İçi dolu olmayan ve aknelerden genellikle daha küçük olan sivilceler için ise durum aynıdır.

Lazer ile Akne ve Akne İzi Tedavisi

Lazer ile söz konusu kabartıların izleri tedavi edilebilir. Özel lazer sistemleri ile problemli alan lazer ışınları yardımı ile taranır. Bu şekilde akneler ısı enerjisi ile kurutulur ve sorun kökünden itibaren tedavi edilerek cilt üzerinde de şikayet edilen problem çözümlenir.

Lazerle akne izi tedavisi,  lazer ışınları yardımı ile akne izi tedavisi de mümkündür önceden oluşan ve sizi rahatsız eden akne izleri tıpkı aknelerde olduğu gibi izler ve  skarlar tek tek lazer ışınları ile taranarak tedavi edilmeye çalışılır. İzler üzerinde ışının  ısı ve kontrollü deformasyon özelliği ile bir etki yaratılır. Deri altındaki kollajen ve hücreler bu deformasyonu tedavi etmek için hızlıca çalışır. Bu şekilde hem deri dokusu hem de skarlar ve izler deriye eşitlenmeye çalışılır. Bazı izler tamamen iyileşebilirken bazı izler tamamen iyileşmez fakat her tedavi daha estetik bir görüntü elde edilmesini sağlar.

Lazer Işınları ile Akne Tedavisinin Artıları

Söz konusu problemler için çözüm sağlayan lazer ışınları sadece akne, sivilce, akne skarları ve sivilce izlerini iyileştirmezler. Aynı zamanda,

- Cilt üzerindeki yağ dengesini de sağlayarak akne oluşumunun sebebi olan aşırı yağlanma problemini de tedavi eder.
- Aktif akne tedavisi sürecinde oluşabilecek olası skar ve izleri oluşmadan engeller
- Gözeneklerin toparlanmasına yardımcı olur
- Cilt rengini dengeler.

*- Kısacası siz aknelerinizden ve sivilcelerinizden kurtulurken cildiniz de güzelleşir.