Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Anasayfa » Diyot Lazer » VECTUS DİODE LAZER

VECTUS DİODE LAZER

Cynosure firmasına ait olan Vectus cihazı, diyot lazer sınıfında çok hızlı ve gelişmiş bir lazer sistemini bizlere sunmaktadır.

Vectus lazer epilasyon cihazı çok hızlı ve etkili bir çözümdür.  vectus_cihazgorsel
CİHAZ ÖZELLİKLERİ
-800 mm dalga boyuna sahiptir
-Spot boyutu büyüktür
-Atış modları seçilebilir ( max pulse, manual pulse )
-Sabit lazer ışınları gönderir sonuç kalitesini arttırır
-Hareketli tasarımı sayesinde uygulama kolaylığı sağlar
-Büyük ve küçük safir optik başlık seçenekleri vardır ( 12 mm x 12 mm, 23 mm x 38 mm )
-Sürekli soğutma ile hasta konforu sağlar
-Tüm kıl tipleri ve yoğunlukları için ayarlanabilir ve etkili sonuçlar sağlar.

PATENTLİ PHOTON RECYCLİNG TEKNOLOJİSİ

Vectus lazerin patentli Photon Recycling teknolojisi, lazer ışınlarının akışını arttırarak kaliteli sonuçlar için zemin hazırlar. FDA onaylı bu cihaz diyot lazerler sınıfındaki başarılı cihazlardandır.

DİODE LAZER NEDİR ?

Diyot lazer, koyu renkli olan küçük ve ince kıllarda etkili olan lazer sistemidir. Özellikle yüz ve dekolte bölgesi gibi ince kılların kümelendiği bölgelerde çok başarılı olan bir lazer sistemidir. Cildin üst yüzeyinde deformasyon yaratmadan sadece kıl köklerine odaklı olan ve istenmeyen tüylerin yok olmasını sağlayan, lazer uygulamalarına uygun kriterlerdeki tüm hastalarda başarılı sonuçlar veren lazer sistemidir.

DİODE LAZERLER NEDEN İNCE TÜYLERDE ETKİLİDİR ?

Diyot lazer sistemlerinin ince ve cansız tüylerde etkin olmasının sebebi lazer cihazının dalga boyu özelliğidir. Vectus diode lazer cihazında ise hem dalga boyu hem de spot genişliğinin büyük olması özelliği ise daha hızlı ve etkin sonuçlar için kolaylık sağlar.

CİHAZLARDA SOĞUTMA SİSTEMİ ÖNEMLİ MİDİR ?

Lazer cihazlarında bulunan ve özellikle son teknolojileri barındıran cihazlarda var olan cilt soğutma sistemleri, hasta konforu için önemlidir ve cihazlarda hastanın tercih sebepleri başında gelir. Çünkü istenmeyen tüylerden kurtulurken ağrılı ve acılı bir işlemi hiç kimse tercih etmez. Ayrıca cilt soğutma sistemleri sadece hasta konforu için değil, lazer ışınlarının cilt altındaki etkinliği içinde önemlidir. Deformasyonları engeller ve kaliteli sonuçlara zemin hazırlar.