Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Anasayfa » Genel » Q-SWİTCHED LAZER

Q-SWİTCHED LAZER

Q SWİTCHED LAZER NEDİR ?

Q-switched  bir lazer sistemidir. Çok kısa sürede çok hızlı ışınların direk olarak sorunlu bölgeye müdahale etmesi ile tedavi sağlar.

Q – SWİTCHED LAZER HANGİ PROBLEMLERİ TEDAVİ EDER ?

Söz konusu lazer işlemi,
-Doğum lekesi
-Yaşlılık lekeleri
-Güneşten yanıklarından kaynaklanan lekeler
-Çiller
-Dövmelerin silinmesi gibi derideki renk  şikayetlerini tedavi eder.

Q – SWİTCHED LAZER NASIL UYGULANIR ?

Bir çok lekeyi tedavi eden bu başarılı lazer sistemi,  özel lazer cihazı yardımıyla uygulanır. Cerrahi işleme gerek kalmadan bu yöntem sayesinde daha estetik görünebilir ve lekelerinize veda edebilirsiniz.

Q – SWİTCHED İLE YAPILAN LEKE TEDAVİLERİ İÇİN UYGUN BİR ADAY MISINIZ ?

Söz konusu lazer uygulaması için uygun bir aday olup olmadığınızı şu şekilde anlayabilrisiniz. Eğer rahatsız edici görünümlerde lekelenme probleminiz varsa, artık taşımak istemediğiniz dövmelere sahipseniz, bu sorunalrdan kurtulmak istiyorsanız ve bu problemler sizi çok rahatsız ediyorsa  Q – Switched Lazer için çok uygun bir adaysınız.

PEKİ BU LAZER İŞLEMİ KİMLERE UYGULANAMAZ ?

Leke ve dövme silme tedavileri  Q – switched lazer  ile,
-Hamile , emziren annelere
-Gençlik  dönemlerini henüz tamamlamamış olanalara
-İlaç tedavisi gören ve deri hastalıkları ile halen sorun yaşayanlara  uygulanamaz.

SÖZ KONUSU LAZER İŞLEMİ KAÇ SEANS UYGULANAMLI ?

Yaşadığınız leke problemleri ve sildirmek istediğiniz dövmeler den kurtulmak için 5 -8 seansa ihtiyacınız olabilir. Fakat doğru seans biligisi başlayan tedaviye göre saptanabilir. Seanslara ne sıklıkla gelmeniz gerektiği ise doktorunuz tarafından ayarlanır fakat tahmini bir süre vermek gerekirse bu süre 2 – 3 haftada bir şeklindedir.

TEK BİR İŞLEM SEANSI ÇOK VAKTİNİZİ ALIR MI ?

Q – switched lazer ile tedavilerde tek bir seans çok vaktinizi almaz. Genellikle 30 – 35 dakika gibi bir süre söz konusudur. Seanslardan sonra işinize ve günlük hayatınıza devam edebilirsiniz bir dinlenme süresi gerektiren tedavi yöntemi değildir.

Q – SWİTCHED LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ VE DÖVME SİLME İŞLEMİ ACI  VERİR Mİ?

Sözünü ettiğimiz işlem, biraz acı verebilir. Bu nedenle acı hissedilmemesi için seanstan kısa bir süre önce  bölgesel anestezi kremleri uygulanır.

SEANS SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN  ŞEYLER VAR MI ?

Söz konusu işlem, bir lazer sistemi olduğu için, lazer işlemlerinin tümünde dikkat edilmesi gerektiği gibi,
-Su, sabun, kozmetik, kimyasal kullanımı  seanstan sonraki  1 – 2 gün durdurulmalı.
Ve en önemlisi güneş ve bronzlaştırıcı etkenlerden tedavi süresi boyunca uzak kalınmalı. Bunun için yüksek koruma özelliğine sahip kremler kullanılabilir.

İYİLEŞME VE İŞLEMİN ETKİSİNİ GÖSTERME SÜRESİ NEDİR ?

Söz konusu işlemde, iyileşme süresi uzun değildir. İşlem sonrası oluşan kızarıklıklar birkaç gün içinde güzelliğinizi gölgelemekten vazgeçer ve kaybolur. Tedavi nin etki etme süresi  ise seansların tamamlanması ve sonrasındaki süreçte gözlenir.

Q – SWİTCHED LAZER SİSTEMİNİN BAŞKA ARTILARI VAR MI ?

Q –Switched lazer  leke tedavisi ve dövme silmeişlemlerinde çözüm sağlarken,  aynı zamanda,  gözeneklerin küçültülmesi,  cilt yağlanmalarının azalması, cildin daha parlak ve dinç görünmesi gibi artıları da sağlar.