Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Anasayfa » Genel » FRAKSİYONEL LAZERİN KULLANIM ALANLARI

FRAKSİYONEL LAZERİN KULLANIM ALANLARI

Fraksiyonel lazer, lazer ışınlarının bir bölüm şeklinde sorunlu bölgeye gönderilmesiyle tedavi başlatan bir lazer sistemidir. Bu konuyla ilgilenenlerimiz fraksiyon lazerin ne olduğunu az çokbiliyor. Peki fraksiyonel lazerin kullanım alanları nedir ve nasıl eder ?

KULLLANIM ALANLARI

Fraksiyonel lazer esas olarak kırışıklık ve akne izleri tedavisinde kullanılır. Bunlara ek olarak diğer yara izleri, lekeler ve yoğun olmayan sarkma problemlerinde de fraksiyonel lazer başarılı sonuçlar veren bir lazer sistemidir. Söz konusu problemlerin mevcut  olduğu hemen hemen tüm bölgelere uygulanabilen bir tedavidir. Özellikle el, yüz gibi alanlarda kullanımı daha yaygındır.

NASIL ETKİ EDER ?

Fraksiyonel lazer, özel cihazı yardımıyla cilde uygulandığı zaman, fraksiyon özelliği ile derinin ilk ve orta tabakalarındaki sorunlara doğrudan etki eder ve iz, kırışıklık gibi problemlerde iyileşme sağlar. Fraksiyon lazerin tedavi prensibi hasar yaratarak tedavi etmektir. Yani mantığı şudru ki, lazer ışınları ile sorunlu bölgede ufak hasarlar oluşturarak deri altındaki hücrelerin o hasarı iyileştirmek için çalışırken iz ve kırışıklık gibi sorunları da iyileştirmesidir.

PEKİ İYİLEŞME SÜRECİ UZUN MUDUR ?

Söz konusu tedavi şeklinde iyileşme süresi uzun değildir. İlk iyileşme dönemi seanstan sonraki haftada gözlenir. Tedavinin etki edip kırışıklık ve izlerin iyileşme süresi ise seansların tamamlanıp deri altındaki iyileşmenin cilt üzerinde görülmeye başlanması ile gerçekleşir. Bu süre bir kaç ay olabilir. Fakat seanslar ilerledikçe iz ve kırışıklık görünümü hafiflemeye daha iyi görünmeye başlar.

*-Fraksiyonel lazer cinsiyet ayırt eden bir tedavi şekli değildir en az kadınlar kadar erkeklerde de başarılı olan ve tercih edilen bir tedavi şeklidir. Uygulama için uygun aday olmanız yeterlidir. Fraksiyonel lazer için uygun adaylar, fraksiyonel lazerin tedavi ettiği problemlere sahip olan ve gençlik çağını geçmiş, deri hastalığı yaşamayan, hamile ve emzirme döneminde olmayan kişilerdir.