Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Anasayfa » Lazer Tedavileri » Lazerle Leke Tedavisi

Lazerle Leke Tedavisi

Ciltte, genetik,  dış etkenler yada yaşlanmış ortaya çıkardığı lekeler oluşmaktadır. Oluşan bu lekeler doğum lekeleri, çiller, solaryum lekeleri, güneş lekeleri ve buna benzer lekelerdir. Bu lekelerin tedavisinde uygulanması gereken tedavi uygulaması hekiminiz tarafından yapılan cilt analizinizin ardından belirlenmektedir. Lekelerin tedavisine başlanılmadan önce önemli olan bir nokta vardır, o da ciltte oluşan lekenin bir hastalık sonucunda oluşup oluşmadığıdır. Lekenin oluşum süreci ve bir hastalığa bağlı olup olmadığı belirlendikten sonra leke tedavisi uygulamasına başlanılmaktadır.

Lazerle leke tedavisi uygulaması ile ciltte oluşan birçok lekenin tedavisinde %90 oranla başarılı. sonuçlar ortaya çıkarılabilmektedir.  Lazerle leke tedavisi sonucunda ciltte, kollajen adı verilen maddenin tetiklenmesi ve bu sayede cildin onarım mekanizmasının devreye sokulması sağlanmaktadır. Lekenin tedavisi için uygulamaların mutlaka uzman doktorlar tarafından uygulanması gerekmektedir. Lekenin cinsi oluşumu ve cilt analiziniz gibi ortaya çıkarılan sonuçlar ile uygulamaya başlanılmaktadır bu sebeple leke tedavisi uygulamalarının mutlaka uzman doktorlar tarafından uygulanması gerekmektedir. Aksi durumlarda daha farklı ve ciddi cilt problemleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Lazer ışınları kullanılarak uygulanan lazerle leke tedavisi uygulamasının seans süresi lekenin cinsine ve boyutlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Leke tedavisi uygulamaları ile aynı zamanda yaşınızın ilerlemesi ile yada farklı etkenler sebebi ile cildinizdeki mat ve sağlıksız görünümü sürekli erteleyebilirsiniz.  Profesyonel cilt uygulamaları sayesinde cildinizdeki yağ oranı dengelenir ve sağlıklı bir görünüme kavuşturulur. Leke’nin cinsine ve büyüklüğüne göre değişiklik göstermesi ile birlikte ortalama 4-8 hafta aralıklarla 2-4 seans uygulanmaktadır. Leke tedavilerinde kullanılan uygulamalar sayesinde leke tedavisinin başarı oranı %70-100 gibi büyük bir orana sahiptir.