Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Anasayfa » Lazer Tedavileri » Lazerle Kırışıklık Tedavisi

Lazerle Kırışıklık Tedavisi

Günümüzde lazer teknolojisinin kullanım alanının artmasıyla, kırışıklık tedavisinde de yoğun olarak lazer teknolojisi kullanılmaya başlanmıştır. Lazerle kırışıklık tedavisinde büyük ölçüde başarılı sonuçlar ortaya çıkarılabilmektedir. Yaşlanmanın ve dış etkenlerin sebebi ile ciltte zamanla kırışıklıklar gözlemlenebilmektedir, oluşan bu kırışıklıkların oluşmasında diğer bir önemli faktör ise güneştir, yanlış güneşlenme sonucunda yada güneş koruma kremleri kullanılmaması durumunda cilt büyük ölçüde zarar görmektedir.

Lazer kırışıklık tedavisi ile ciltteki sarkmaların ve kırışıklıkların yok edilmesi sağlanmaktadır. Yan etki görülmeden uygulanabilen lazerle kırışıklık tedavisi ortalama olarak 6 ile 10 seans arasında tamamlanabilmekte ve başarılı sonuçlar ortaya çıkarılabilmektedir. Etkisi kalıcı olmayan tedavinin ortalama olarak 2-3 yıl etkisi devam edebilmektedir. Cildin yüz, kol, karın, dekolte, boyun gibi birçok bölgelerine uygulanabilmektedir.

Lazerle cilt germe ve kırışıklık gidermede hem radyo frekans enerjisi hem de optik enerji birlikte etki ederek,  kollajen yapan hücreler uyarılır, hücreler daha fazla ve hızlı kollajen üreterek çukurlukları doldurur ve bu sayede kırışıklıkların giderilmesini sağlanır. Cildin pürüzsüz, düz ve daha genç görünmesi sağlanır.  Lazer ışınları kullanılarak uygulanan tüm tedavilerin mutlaka uzman doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir. Farklı dalga boyları, cilt analizi ve lazer cihazının yanlış belirlenmesi ve veya seçilmesi sonucunda, ciddi cilt problemleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sebeple lazerle kırışıklık tedavisi başta olmak üzere, tüm lazerle cilt tedavilerinde uzman doktor tercih etmelisiniz.