Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Anasayfa » Lazer Tedavileri » Lazerle Dövme Silme

Lazerle Dövme Silme

Lazer ışınlarının kullanım alanının artması ve teknolojinin gelişmesi sonucunda dövme silme işleminde de lazer teknolojisi yoğun olarak kullanılmaya başlanmıştır. Ağrısız ve başarılı sonuçlar ortaya çıkarılabilen lazerle dövme silme uygulaması ile, sizde artık istemediğiniz dövmelerinizden kurtulabilirsininiz. Lazer ışınları kullanılarak uygulanan lazerle dövme silme uygulamasında kullanılan ışınlar epidermis adı verilen katmandan geçerek derinin altındaki renk pigmentlerine ulaşır. Lazer ışınlarının etkisi ile ısınmaya başlayan bu renk pigmentleri dağılarak ve parçalanarak bir süre sonra bağışıklık sistemi aracılığı ile vücuttan atılır ve dövmenin yok olması sağlanır.  Koyu renkte olan dövmeler, lazer ışınlarından daha fazla etkilenmektedir. Bu sebeple en hızlı ve başarılı sonuçlar koyu renkli dövmelerde görülmektedir.

Lazer ışınları kullanılarak uygulanan, dövme silme işlemi ağrısızdır ve anestezi gibi ek uygulamalara ihtiyaç duyulmadan uygulanabilmektedir. Uygulama sonrasında silinen dövme üzerinde şişlik yada kızarıklıklar görülebilmektedir, fakat geçici bir kızarıklıktır, etkisi geçerek ciltteki kızarıklıklar yok olacaktır. Lazer ile uygulanan dövme silme işleminde ciddi bir yan etki görülmemektedir. Uygulamanın öncesinde ve sonrasında doktorunuzun uyarılarını ve tavsiyelerini dikkate almanız ve cildinizi yoğun güneş ışınlarına maruz bırakmamanız tedavi sürecini hızlandıracak, aynı zamanda problemsiz bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır.

Lazerle dövme silme uygulamasında gerekli seans süresi kişiden kişiye ve dövmenin çeşidine, boyutuna bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Dövmenin boyutu, rengi ve uygulama yapılacak bölge gibi bir çok faktör, seans süresini etkilemektedir. Bu sebeple uygulama öncesinde belirli bir seans ve süre belirtmek oldukça zordur. Uygulamaya başlanılmadan önce cilt rengi, dövme rengi, büyüklüğü gibi faktörler göz önünde bulundurularak, kullanılacak lazer tipi ve dalga boyu gibi özellikler belirlenmekte ve uygulamaya başlanılmaktadır. Uygulamada kullanılması gereken lazer cihazının doğru seçilmesi ve uygulamada kullanılan lazer ışınlarının doğru dalga boylarında uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir, aksi taktirde ciddi problemlere maruz kalınabilir. Bu sebeple lazerle dövme silme uygulamasının mutlaka uzman doktorlar tarafından, profesyonel olarak kliniklerde uygulanması gerekmektedir.