Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Anasayfa » Lazer Tedavileri » Lazerle Akne Tedavisi

Lazerle Akne Tedavisi

Daha çok ergenlik döneminde oluşum gösteren ve de halk arasında sivilce adı ile bilinen sık karşılaşılan bir cilt problemidir.  Daha fazla ergenlik döneminde rastlanmasının başlıca sebebi, ergenlik döneminde fiziksel gelişimin, hormonal düzenin değişmesi olarak bilinmektedir. Bu dönemde yağ bezleri daha hızlı çalışır ve akne oluşumuna uygun bir ortam meydana gelmektedir.  Her nekadar cildimizi temiz tutsakta akne oluşumunun önüne geçilememektedir. Yağ bezlerinin çok  hızlı çalışması sonucunda ciltteki gözenekler tıkanır ve bunun sonucunda kapanır.  Ciltteki gözeneklerin kapanması sonucunda ise yağlar birikir ve sivilce oluşumu görülmeye başlar. En sık sivilce oluşumu daha çok yanak, alın, çene ve omuzlarda görülmekte ve karşılaşılmaktadır.

Akne tedavisi için birçok krem, losyon, ilaç ve yeni teknoloji lazer uygulamaları kullanılmaktadır. Akne tedavisinde etkili sonuçlara hemen ulaşılabilmektedir. Lazerle akne tedavisinde başarı oranı diğer uygulamalara göre çok yüksektir. Gelişen teknoloji ile kullanım alanı bir hayli artan lazer ışınlarının, akne tedavisinde de son derece etkili sonuçlar ortaya çıkardığı kanıtlanmıştır.

Lazerle akne tedavisinden başarılı sonuçlar alabilmek için, mutlaka uzman doktor tercih etmelisiniz. Cildinizdeki sivilcelerin yapısı ve cilt analizinizin doğru belirlenmesi, tedavi sürecini ve sonuçlarını ciddi derecede etkilemektedir. Bu sebeple akne tedavisi uygulaması için tercihinizi mutlaka uzman bir doktor yönünde yapmalısınız.

Ciltte oluşan akneler kişiyi psikolojik olarak ta son derece rahatsızlık etmekte ve sosyal hayatı olumsuz şekilde etkilemektedir. Kişinin psikolojik olarak etkilenmemesi ve erken tedavi ile hem sosyal hayatın olumsuz etkilenmemesi, hem de psikolojik etkilenmemesi için son derece önemli olmaktadır. Lazer ile akne tedavisi sonucunda sizde cildinize sağlıklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.