Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Anasayfa » Lazer Epilasyon Nedir » Blog » Lazer Epilasyonda Poliklinik Seçimi

Lazer Epilasyonda Poliklinik Seçimi

Her kadının sıkıntısı istenmeyen tüylerdir. Kurtulmak için her yöntemi deneriz. Ağda , epilatör, tüy dökücü kremler gibi klasik yöntemler ve şimdi de lazer epilasyon yöntemi. Lazer epilasyon yönteminde kullanılan cihazlar, uygulama yöntemleri önemli konulardandır. Lazer epilasyon’un en önemli ve doğru karar verilmesi gereken konularından biri de poliklinik seçimidir. Kendi vücudumuz, kendi sağlığımız için lazer epilasyon yaptırılacak yerleri iyi araştırmalı ve bilgi sahibi olmalıyız. Her köşe başında, uygun fiyatlı lazer epilasyon merkezleri açılmaktadır. Fakat bu kadar açılan merkezlerden hangisinin sağlıklı, doğru tedavi uygulayan ve denetimlerinin ne kadar sıklıkta yapıldığını bilemeyiz. Böyle yerlerde yaptırılan lazer epilasyonlar da eğitim almamış bu konuda uzman olmayan kişiler de varsa ve böyle bir durumda uygulamaların sonucu cilt ciddi derece zarar görebilir ve istenilen sonucun alınması çok zordur. Uygulama yapılırken ufak bir yanlış bile bizim için sorun teşkil eder. Hem fiziksel hem psikolojik sorunlar yaratabilir. Fiziksel olarak cildimizin alacağı zarar kalıcı olabileceği gibi bu durumdan psikolojimizde etkilenir. Bu durumlara yaşamamak için Lazer epilasyon yaptırılacak polikliniği özenle seçmeliyiz. Denetimi yapılıp yapılmadığını kontrol etmeliyiz. Uygulamayı yapan doktorların konusunda uzman olmalarına dikkat etmeliyiz.
Eğitimini almış, bu konuda uzman doktor kadrosuna sahip olan, denetimleri sağlık bakanlığı tarafından düzenli olarak yapılan, sağlıklı bir merkezin, sağlık bakanlığınca verilmiş ruhsatları vardır. Bu ruhsatlar gelen kişilerin görebileceği yerlerde olmalıdırlar. Polikliniklerin ortamlarının steril olması gerekmektedir ve buna çok dikkat edilmelidir.
Yeni değişen yönetmeliklere göre yalnızca dermatolog ya da plastik cerrah öncülüğünde muayenehane, poliklinikler, hastaneler açılabilir ve sadece bu yerlerde lazer epilasyon yapılabilir.
Lazer epilasyon polikliniklerinde kullanılan cihazlar kötü ve kaçak ürün olmamalıdır. Vücuda zarar verebilecek yapıya sahip olmamalıdırlar.
Lazer epilasyon yaptırılacak yerleri özenli seçmeli sağlığımızı düşünmeliyiz.