Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Anasayfa » Genel » Lazer Epilasyon Sistemleri ve Kullanım Alanı

Lazer Epilasyon Sistemleri ve Kullanım Alanı

Lazer epilasyon kişilerin istenmeyen tüylerinin yok edilmesinde kalıcı çözüm sağlayan bir yöntemdir. Lazer epilasyon ile ilgili bir çok epilasyon sistemi vardır. Bunlar;

  • Alexandrite lazer sistemleri
  • Nd:YAG lazer sistemleri
  • Diyot lazer sistemleri

 

Alexandrite Lazer: en çok kullanılan lazerlerdendir. 755 nm dalga boyundadır. Bu yüzden fazla deerine inmez. Bu lazerin kullanımı kolaydır ve hızlıdır. En çok tercih edilmelerinin nedenlerinden biri de lazerin kullanıldığı alanda kılların hemen temizlenmesidir. Bu kullanılan kişiler tarafından beğenilmektedir. Alexandrite lazer uygulanırken fazla ağrı ve acı hissettirmez. Uygulandığı bölgede ki dokulara zarar vermez. Cilt lekelenmeleri oldukça azdır. Koyu renkli kıl köküne ve ten rengi olarak açık renkli olanlarda kullanılır. Nedeni ise bu lazerin melanin pigmeti tarafından yayılmasıdır. Koyu ten rengine sahip olanlarda önerilmez. FDA tarafından onaylanmış bir lazer türüdür. Yüz , boyun ve sırt bölgelerinde önerilmez.

 

Nd:YAG lazer : 1064 dalga boyuna sahiptir. Diğer lazer sistemlerine göre en derine inmektedir. Bu yüzden de en ağrılı lazerdir. FDA tarafından onaylanmıştır. Koyu ten rengine sahip olan kişilerde de kullanılabilir. Bu lazerle uygulama esnasında cildi yeniler. Bu yüzden yüz bölgesinde ve sırtta kullanılan ve olumlu sonuç veren bir lazerdir. Bacak varislerinde, kıl dönmesi tedavisinde kullanılmaktadır. Cilt lekelenmesi yapmaz. Dalga boyuyla derine inebilir. Lazer ışını kılın köküne iner ve tahrip eder. Lazer ışını gönderilirken deriye zarar vermez. Deriyle temas olmadıı için hijyen açısından bir problem olmaz.

 

Diyot lazer: Diğer lazer epilasyon sistemlerinin arasında farklıdır. 810 nm dalga boyuna sahiptir. Diğer cihazlara göre daha derine iner ve daha aktif tedavi sağlar. Yüz, kol, sırt bölgesinde en kullanışlı lazerdir. Erkekler de ise göğüs ve sırt bölgelerinde kullanılabilir. Bütün cilt tiplerinde uygulanabilir. İnce tüyleri çoğaltma etkisi yoktur. Kalın tüylerde daha etkilidir. Sivilce tedavisinde kullanılmakta ve dermatolojik rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Soğutma özelliği ile anestezik kremlere gerek duyulmaz. Çok hızlı atış yapmaktadır ve Diyot Ütüleme sistemi de denmektedir.