Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Anasayfa » Uygulama Videoları » Alexandrite Lazer Uygulaması

Alexandrite Lazer Uygulaması

Açık renk cilt rengine sahip kişilerde son derece etkili olan epilasyon cihazıdır. Koyu renk cilt tipine sahip kişilere uygulanamamaktadır,  bunun sebebi ise lazer ışınlarının melanin adı verilen ren pigmenti çok fazla etki etmesidir. Koyu renk cilt tiplerindeki kişilerde uygulanması durumunda cilt lekeleri veya yanıklar oluşabilmektedir. Alexandrite lazer hemen hemen tüm lazer epilasyon merkezlerinde bulunmaktadır. Alexandrite lazer epilasyon uygulaması kolay uygulanabilmekte ve seans süresi kısa sürmektedir. Bunun sebebi ise Alexandrite lazerlerin hızlı çalışmasıdır.

Alexandrite lazer epilasyon uygulamasında kullanılan lazer ışınları, kıl köklerine etki eder ve kıl köklerinin ısınmasını sağlayarak zarar görmesini sağlamaktadır. Isınan ve zarar gören kıl kökleri ise seans sonrasında işlevselliğini yitirir, bu sayede eilasyon uygulaması tamamlanmış olur.

Lazer epilasyon uygulamasından sonra, uygulama yapılan bölgenin doğrudan güneş ışınlarına bırakılmaması gerekmektedir. Doktorunuzunda önereceği gibi, yüksek faktörlü güneş koruma kremleri kullanılarak, cildin korunması önemli bir faktördür.