Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Anasayfa » Genel » Nd:YAG Lazer Nerelerde Kullanılır?

Nd:YAG Lazer Nerelerde Kullanılır?

Nd:YAG Lazerler, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylanmış olup, 1069 nm dalga boyuna sahip cihazlardır. Koyu ten rengindeki kişilerde bile güvenle kullanılmaktadırlar. Ayrıca 4 mm ye kadar varislerin tedavisinde de kullanılan cihazlardır. Nd:YAG lazerin bir diğer özelliği ise Kıl dönmesi yani halk dilinde batık diye tabir edilen durumlarda ilk seanstan itibaren iyileşme sağlamasıdır. Bronz tende ve Yaz aylarında rahatlıkla epilasyonda kullanılabilirler.

Nd:YAG lazerin uygulama esnasında cilt yenileme özelliğinin devreye girmesi de hastaların memnuniyetini arttırmaktadır.Nd:YAG lazerlerin, en sorunlu bölgeler olarak bilinen yüz bölgesi ve sırtta en başarılı teknoloji olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

Nd:YAG lazerlerin bir diğer özelliği ise melanin tarafından emiliminin az olmasıdır. Bu durum bir dezavantaj gibi görünsede impuls gücünün yüksek olması durumu avantaja dönüştürür. Nd:YAG lazerlerin en önemli özelliği ise tüm cilt ve kıl tiplerinde rahatlıkla kullanılabilir olmasıdır.