Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Anasayfa » Lazer Epilasyon Nedir » Blog » Lazer Epilasyon Hakkında

Lazer Epilasyon Hakkında

Vücudumuzun farklı bölgelerinde yer alan istenmeyen tüyler hem bayanlar için hem de erkekler için dönem dönem can sıkıcı bir problem olmuştur. Gelişen teknoloji ile birlikte lazer ışınları sayesinde istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkün hale gelmiştir.

Ağda acısı çekmek istemeyen, jilet ile cildim tahriş oluyor diyen ve yararsız tüy dökücü kremlere servet ödedim ama sonuç aynı şikayetinde bulunan hastaların tercihleriyle lazerle epilasyon çok kısa sürede popüler bir yöntem olarak estetik cilt uygulamaları arasındaki yerini almıştır.

Kısa  seans süreleri, ağrısız ve yan etkisiz olması, bir kaç seans sonunda kalıcı olarak çözüm sunması uygulamayı cazip hale getirmektedir.

Epilasyon yaptırmak isteyen hastaların, cilt tipi ve ten rengine uygun lazer cihazı seçildikten sonra uygulama bölgesine tek dalga boylu lazer ışınları gönderilerek  uygulama yapılır.  Gönderilen lazer ışınları kıl köklerindeki melanin pigmenti tarafından absorbe edilerek ısı enerjisine dönüştürülür. Açığa çıkan ısı enerjisi kıl köklerini tahrip ederek kıl oluşumunu engeller.